Rakousko má podezření na ebolu. Ve Vídni izolovali ženu po návratu z Nigérie | E15.cz

Rakousko má podezření na ebolu. Ve Vídni izolovali ženu po návratu z Nigérie

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rakouské úřady ve středu oznámily, že se ve Vídni objevil první případ podezření na ebolu. Podle agentury APA byla 45letá žena po návratu z Nigérie převezena s vysokou horečkou a bolestmi hlavy a kloubů na speciální oddělení jedné z místních nemocnic.

„Pacientka je v izolaci,“ oznámili stručně zdravotníci Nemocnice Císaře Františka Josefa. Podezření na ebolu prý zatím nebylo možné potvrdit ani vyvrátit. Lékaři již údajně odeslali krevní vzorky odborníkům do Hamburku. Výsledky testů by měly prý být známy do 48 hodin.

Zákeřná choroba řádí v Guineji, Sieře Leone, Libérii a Nigérii. Jeden případ se objevil i v Senegalu. Pravděpodobně nezávisle na západoafrickém ohnisku propukla epidemie eboly také ve středoafrickém Kongu.

Nákaza v Evropě zatím nepotvrzena

Případy podezření na onemocnění se v Evropě zatím nikdy nepotvrdily: testy většinou prokázaly malárii, která na počátku vykazuje stejné symptomy. Na ebolu v Evropě zatím zemřel pouze španělský misionář Miguel Pajares, kterého úřady převezly do země přímo ze západní Afriky.

Ve středu byl z londýnské nemocnice po úspěšné léčbě mimo jiné také experimentálním lékem ZMapp propuštěn devětadvacetiletý Brit William Pooley.

Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla, že virem, proti kterému zatím neexistují žádný oficiálně schválený lék či vakcína, onemocnělo k 26. srpnu v západní Africe nejméně 3069 lidí. Z nich více než 1550 již zemřelo.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video