Rakousko zavírá Arlbersko na západě země. Do karantény musí všichni, kdo zde nedávno byli | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Rakousko zavírá Arlbersko na západě země. Do karantény musí všichni, kdo zde nedávno byli

ČTK

V arlberské oblasti na západě Rakouska byla vyhlášena karanténa. Podle agentury APA to oznámil Markus Wallner, hejtman Vorarlberska, jehož součástí je horský arlberský region. Do karantény rovněž musí až na výjimky všichni, kdo v místě v uplynulých 14 dnech pobývali. Důvodem opatření je fakt, že v pondělí bylo v tamní obci Lech zjištěno pět případů nákazy. 

„Oblast byla ve 12:00 uzavřena,“ řekl Wallner. Dodal, že oblast s vesnicemi Lech, Klösterle, Warth a Schröcken nemůže do 3. dubna nikdo opustit a nikdo do ní nesmí vstoupit. Ujistil nicméně, že o zásobování bude postaráno.

Karanténa se vztahuje i na ty, kteří region v posledních dvou týdnech navštívili. „Není to dobrovolné,“ zdůraznil Wallner. Výjimka z karantény se vztahuje pouze na ty, kteří jsou nezbytní pro chod státu.

Rakousko k dnešnímu ránu podle webu ministerstva zdravotnictví evidovalo 1132 nakažených, z nichž tři infekci podlehli. Hlášeno je také osm lidí, kteří se uzdravili. Testy prozatím v Rakousku podstoupilo přes deset tisíc lidí.

OBRAZEM: Jak se rozváží zdravotnický materiál. Na místě už čekají zásilku z Číny
Imunita na koronavirus reaguje podobně jako na chřipku. Vědci dokázali předpovědět čas uzdravení

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!