Řecko hrozí, že bez pomoci pošle do Evropy své ilegální imigranty | E15.cz

Řecko hrozí, že bez pomoci pošle do Evropy své ilegální imigranty

Řecko hrozí, že bez pomoci pošle do Evropy své ilegální imigranty
Tsipras, Řecko,
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Řecko chce, aby se mu od Evropské unie dostalo větší pomoci při řešení problému s přílivem ilegálních přistěhovalců, a hrozí, že v opačném případě nechá 300 až 500 tisíc imigrantů odejít do dalších evropských zemí. Uvedl to viceministr vnitra Janis Panusis, kterého citoval německý magazín Focus.

Pokud se Evropa nezačne solidárněji podílet na péči o přistěhovalce, bude to muset Řecko zohlednit. „Jinak vydáme cestovní dokumenty 300 tisíc imigrantů a ti zaplaví Evropu,“ řekl Panusis. V rozhlasu pak zmínil číslo půl milionu přistěhovalců, což je podle DPA celkový počet imigrantů, kteří nyní v Řecku žijí.

Řecko, které leží na jihovýchodním cípu Evropy, čelí v posledních letech velké uprchlické vlně podobně jako Itálie z jihu. Příliv nelegálních migrantů přicházejících do Řecka přes Egejské moře se podle loňských údajů Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) během jednoho roku více než ztrojnásobil. Řecká přistěhovalecká centra na takový počet lidí nestačí. Na místech určených pro stovky osob se jich pravidelně tísní tisíce.

Názory odjinud: Řecko proti Evropě – chvilka míru

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!