Rusko potvrdilo další nálety v Sýrii, cílem byly údajně pozice IS | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Rusko potvrdilo další nálety v Sýrii, cílem byly údajně pozice IS

Rusko potvrdilo další nálety v Sýrii, cílem byly údajně pozice IS
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Ruské letectvo dnes při 15 náletech bombardovalo deset objektů údajných teroristů v Sýrii, zničilo 20 tanků Islámského státu (IS) a jeden velitelský štáb. Oznámil to v Moskvě armádní mluvčí generál Igor Konašenkov. Údery ruských bojových letounů se podle něj soustředily na cíle v provinciích Homs a Halab.

Bitevníky ruské armády zaútočily na tři dělostřelecké pozice IS, dvacítku tanků T-55 a další cíle, které dříve na syrském území identifikoval ruský průzkum, řekl Konašenkov.

Bombardéry Su-34 zasáhly štáb bojovníků IS v provincii Halab a zničily objekty, v nichž se polní velitelé teroristů ukryli. Kolem 30 bojových vozidel bylo podle ruského mluvčího zničeno při útoku v provincii Idlib na severozápadě země.

Ruské letectvo podle Konašenkova pokračuje ve vzdušném průzkumu, zpřesňování cílů a zasazování úderů „čtyřiadvacet hodin denně“.

Podle agentury TASS startují ruské letouny proti cílům v Sýrii z letiště Hmímím u přístavního města Latákíje. Do dnešních operací byly nasazeny letouny Su-34, Su-25 a Su-24.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!