Rusko s Gruzií podepsalo dohodu, může do WTO | E15.cz

Rusko s Gruzií podepsalo dohodu, může do WTO

Kreml
Kreml
• 

Pavla Palaščáková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rusko a Gruzie podepsaly dohodu, která Moskvě umožní brzký vstup do Světové obchodní organizace (WTO). Zástupci federace uvedli, že v nejbližších dnech očekávají výrazný posun na své cestě do WTO.

Rusko je dosud největší ekonomikou mimo organizaci, i když o vstup usiluje už řadu let. Tbilisi však donedávna kvůli napjatým vztahům se svým sousedem hrozilo, že bude jeho přijetí vetovat. „Je to za námi, podepsali jsme ten dokument. Žádné další gruzínské bariéry pro to, aby se Rusko stalo členem WTO už nejsou,“ prohlásil náměstek gruzínského ministra zahraničí Sergi Kapanadze.

Ani jedna strana neposkytla k dohodě žádné detailní komentáře. Předpokládá se však, že na jejím základě budou na části společné hranici, vedoucí přes odštěpeneckou Abcházii a Jižní Osetii rozmístěni nezávislí pozorovatelé, kteří Tbilisi umožní kontrolovat pohyb zboží.

Moskva doufá, že pracovní skupina WTO ještě tento týden vypracuje závěrečný dokument o přijetí, aby ho ministři obchodu členských zemí organizace mohli v polovině prosince schválit.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video