Ruský MIG havaroval po startu, zřejmě vybuchl | E15.cz

Ruský MIG havaroval po startu, zřejmě vybuchl

ČTK, nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Poblíž ruského Permu na Urale dnes havarovala stíhačka MIG-31. Zprávy se rozcházejí v popisu havárie, ministerstvo obrany hovoří o explozi ve vzduchu, jiné zdroje to však popírají. Oba letci na palubě však zahynuli. Letouny předmětného typu nesmějí až do vyšetření nehody do vzduchu.

Zástupce ministerstva obrany informoval, že dvoumotorový nadzvukový letoun sovětské koncepce krátce po startu explodoval. „MiG-31, jenž zmizel z radarů čtyři minuty po vzletu z permského letiště, explodoval za letu,“ uvedl.

Agentura Interfax však cituje zdroj blízký vyšetřovací komisi, podle něhož letoun nevybuchl. Letoun se údajně krátce po vzletu skryl v mracích, jejichž dolní okraj byl ve výšce 300 metrů. „Za necelou minutu se letadlo doslova vyvalilo z oblak a za ním se táhl závoj černého kouře,“ vypověděl zdroj s odvoláním na pilota, jenž byl očitým svědkem události a podle něhož k žádnému výbuchu nedošlo.

Ministerstvo obrany sdělilo, že letoun nenesl žádné zbraně. Na zemi prý nehoda nezpůsobila žádné oběti ani hmotné škody. Podle agentury ITAR-TASS bylo zahájeno trestní stíhání pro podezření z porušení pravidel letu či předletové přípravy.

Autor: ČTK, nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video