Rusové nabídli Američanům pomoc při likvidaci následků hurikánu Irma | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Rusové nabídli Američanům pomoc při likvidaci následků hurikánu Irma

ČTK

Rusko nabídlo Spojeným státům pomoc při likvidaci následků hurikánu Irma, odpověď zatím nemá. V Moskvě to ve středu prohlásil ministr pro mimořádné situace Vladimir Pučkov. "Jakmile (Američané) zjistí rozsah škod, přijde žádost a my budeme reagovat," řekl ministr. Pomoc nabídla Moskva i Kubě a Francii, jejíž zámořská území v karibské oblasti živel poničil.

Pučkov novináře neseznámil s rozsahem nebo obsahem pomoci, kterou je Rusko připraveno postiženým oblastem poskytnout. V případě Kuby se Rusko obrátilo na předsedu vlády, nabídku pomoci Francii adresovalo tamnímu ministru vnitra. S kým je Moskva ohledně pomoci v kontaktu v USA, Pučkov neupřesnil.

Irma o víkendu zdevastovala několik karibských ostrovů, na Kubě způsobila velké hmotné škody. Silnému náporu ničivého živlu čelila i americká Florida, odkud muselo být evakuováno přes šest milionů lidí.

Nabídka ruské pomoci přichází v období krize v rusko-amerických vztazích, které vyvolalo podezření o vlivu ruských tajných služeb na loňské americké prezidentské volby. Vztahy poznamenala i ruské anexe Krymu a podpora separatistů na východě Ukrajiny, na něž Washington reagoval postupně rozšiřovanými sankcemi.

Hurikán Irma pustoší celou Floridu. Přidávají se záplavy a tornáda
Trump se kvůli hurikánu dohodl s Kongresem na tříměsíčním zvýšení dluhového stropu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!