Rusové opět testovali balistické rakety. Odpálili je z polárního kosmodromu a z ponorky | E15.cz

Rusové opět testovali balistické rakety. Odpálili je z polárního kosmodromu a z ponorky

ČTK

Vstoupit do diskuze
0

Ruská armáda ve středu 12. října provedla dva testy mezikontinentálních balistických raket. Z polárního kosmodromu Pleseck byla odpálena raketa Topol, další raketa startovala z ponorky v Ochotském moři na Dálném východě. Oba testy byly prý úspěšné.

Raketa Topol podle ministerstva dopadla na Kamčatku, raketa odpálená z ponorky Georgij Pobedonosec zasáhla předem vytyčený cíl na raketové střelnici Čiža na Kolském poloostrově. Testy potvrdily "vysokou úroveň a efektivitu systémů bojového řízení," konstatovalo ministerstvo obrany.

Test balistické rakety Topol provedlo Rusko i v září. Zkouška byla zaměřena na prověrku systémů určených k překonání nepřátelské protiraketové obrany.

Rakety Topol patří k modernějším typům výzbroje ruské armády, jsou první, které byly vyvinuty po rozpadu SSSR. Jakého typu byla raketa odpálená v Ochotském moři, ministerstvo neoznámilo.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.