S&P v nejbližších dnech oznámí, zda sníží rating členů eurozóny | E15.cz

S&P v nejbližších dnech oznámí, zda sníží rating členů eurozóny

euro, ilustrační foto
euro, ilustrační foto
• 
ZDROJ: edp.org

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's v nejbližších dnech oznámí, zda nechá rating členských zemí eurozóny beze změn, anebo jej sníží. Agentura na začátku týdne přeřadila rating 15 zemí eurozóny do režimu pozorování s negativním výhledem a uvedla, že počká na výsledek bruselského summitu. Zajímá ji, zda vrcholná schůzka přinesla přesvědčivou odpověď na dluhovou krizi.

“(Rozhodnutí) bude v nadcházejících dnech, jakmile budeme mít pohromadě všechny nezbytné prvky a jejich dopad,“ řekla ve vysílání stanice BFM Business ředitelka S&P pro Francii Carol Sirouová.

Členové eurozóny se na summitu v Bruselu dohodli na zpřísnění fiskálních pravidel, která budou platit pro všech 17 členských zemí. Ochotu přistoupit na přísnější pravidla a větší hospodářskou integraci vyslovili zástupci všech dalších zemí Evropské unie s výjimkou Velké Británie. To je podle části pozorovatelů velký úspěch.

Sirouová řekla, že S&P bude analyzovat vliv dohody na důvěru v ekonomiku a na finanční trhy. Před změnou ratingu si agentura bude všímat i toho, zda nová dohoda přiměje Evropskou centrální banku (ECB) k aktivnější roli v boji s dluhovou krizí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video