Se zavražděným novinářem Kuciakem se přišly rozloučit stovky lidí | e15.cz

Se zavražděným novinářem Kuciakem se přišly rozloučit stovky lidí

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Několika stovek lidí se přišlo v obci Štiavnik na severozápadě Slovenska rozloučit s novinářem Jánem Kuciakem, kterého spolu s jeho snoubenkou Martinou Kušnírovou zavraždil minulý týden neznámý střelec v jejich domě nedaleko Trnavy.

Smuteční obřad v Kuciakově rodné obci zahájila odpoledne mše pod vedením arcibiskupa a předsedy Konference biskupů Slovenska Stanislava Zvolenského v místním kostele, kam přišli příbuzní ale i kolegové reportéra. Jeho tragická smrt podle policie nejspíše souvisela s jeho investigativní prací.

Kuciakova snoubenka byla pohřbena již v pátek ve vsi Gregorovce na východním Slovensku. Na památku zavražděné dvojice se v pátek na Slovensku v zahraničí konaly shromáždění a průvody lidí, kterých se zúčastnily tisíce lidí.

Kuciak v nedokončeném článku psal o podnikání a možných dotačních podvodech italských podnikatelů na východní Slovensku, kteří jsou spojování s mafií a kteří měli v minulosti podnikatelské vazby na blízké spolupracovníky slovenského premiéra Roberta Fica. Ti již složili své funkce na úřadu vlády. Sedm osob včetně italského podnikatele Antonina Vadaly slovenská policie dříve v tomto zadržela, většinu z nich v noci na dnešek propustila.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery