Šéf Oraclu podpořil Trumpa. Naštvaní zaměstnanci přestali pracovat | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Šéf Oraclu podpořil Trumpa. Naštvaní zaměstnanci přestali pracovat

pbo

Část pracovníků technologické firmy Oracle ve čtvrtek přerušila práci, aby vyjádřila nesouhlas s benefiční akcí na podporu amerického prezidenta Donalda Trumpa, kterou pořádal zakladatel a šéf jejich firmy Larry Ellison. Zprávu přinesl portál Bloomberg.

Do protestu nazvaného No Ethics/No work (volně Bez etiky nepracujeme) se zapojily tři stovky zaměstnanců. Nesouhlasily s benefiční akcí na podporu Trumpova znovuzvolení, která se konala v Ellisonově domě v kalifornském městečku Rancho Mirage.

Šéf Oraclu podle části zaměstnanců poškozuje obraz firmy ve světě a jeho chování je v rozporu s firemní politikou diverzity, inkluze a etiky. Zaměstnanci dokonce sepsali petici, pod kterou sehnali podpisy více než osmi tisíc lidí. Organizátoři v ní Ellisona vyzývají, aby finančně podpořil humanitární témata, například klimatické změny.

Tři roky "natvrdo" pro bývalého Trumpova poradce. Lhal Kongresu

Firemní počítačová síť v několika případech vyhodnotila webovou stránku protestní akce jako škodlivou. Uživatelům sice umožnila přístup, ale předem je varovala, že návštěva stránky bude evidována. Společnost Oracle to později označila za planý poplach bezpečnostních systémů McAfee. Část lidí, která si nebyla jistá reakcí firmy na protest, se rozhodla darovat peníze na dobročinné účely, jež nepodporuje Trumpova administrativa.

Společnost Oracle založená v roce 1977 má dnes 136 tisíc zaměstnanců. Interní protesty zažily v minulosti také další technologické firmy, jako jsou Amazon, Google či Microsoft. Zaměstnancům vadily vojenské kontrakty, rozdíly v platech mužů a žen nebo zacházení s externími pracovníky.

Rusko se pokusí pomoci Trumpovi ke znovuzvolení, varovaly americké tajné služby

Autor: pbo
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!