Slovenský soud poslal obviněné v kauze Kuciak do vazby | E15.cz

Slovenský soud poslal obviněné v kauze Kuciak do vazby

Trojici podezřelých z úkladné vraždy Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny přivedli na Slovensku k soudu (30.9.2018)
Trojici podezřelých z úkladné vraždy Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny přivedli na Slovensku k soudu (30.9.2018)
• 
ZDROJ: Reprofoto Česká televize

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Soud na Slovensku poslal do vazby všechny čtyři obviněné v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Na návrh prokurátora o tom rozhodl soudce Specializovaného trestního soudu, který se v zemi zabývá nejzávažnějšími kriminálními případy, informovala mluvčí soudu Katarína Kudjáková. Dodala, že tři ze čtyř obviněných podali vůči rozhodnutí o vazbě stížnost, o které bude rozhodovat nejvyšší soud.

Mezi obviněnými jsou podle slovenských médií bývalý policejní vyšetřovatel Tomáš Szabó, dále jeho příbuzný a někdejší profesionální voják Miroslav Marček a také podnikatel Zoltán Andruskó. Trojici mužů elitní policejní jednotka zadržela ve čtvrtek. O den později k nim přibyla podnikatelka Alena Zsuzsová.

Důvodem vazby u většiny z obviněných je obava z možného útěku, z ovlivňování svědků a z pokračování trestné činnosti. U Andruskóa, který jako jediný stížnost proti vazbě nepodal, soud ze zmiňovaných třech vazebních důvodů neshledal možnost ovlivňování svědků obviněným. Stížnost proti uvalení vazby nemá odkladný účinek.

Vražda novináře Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové letos v únoru v jejich domě v obci Veľká Mača nedaleko Trnavy na Slovensku vyvolala největší demonstrace od pádu komunismu v roce 1989 a také politickou krizi, která vyústila v demisi premiéra Roberta Fica. Policie i prokuratura dříve oznámily, že důvodem Kuciakovy vraždy byla jeho novinářská práce.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video