Soros chce dát každému imigrantovi 15 tisíc euro, tvrdí bez důkazů Orbán | E15.cz

Soros chce dát každému imigrantovi 15 tisíc euro, tvrdí bez důkazů Orbán

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Podpora migrace není odpovědí na ekonomické problémy, řekl dnes maďarský konzervativní premiér Viktor Orbán, který patří k hlasitým kritikům přijímání běženců z muslimských zemí. Kritizoval také finančníka George Sorose, který má údajně plán, prostřednictvím kterého chce rozdat peníze uprchlíkům. 

Muslimové podle něho považují svoji kulturu za silnější, než je ta křesťanská. "A silnější se nikdy nepřizpůsobí slabšímu," řekl. "Integrace se nikdy nemůže povést," dodal podle agentury MTI Orbán ve městě Baile Tusnad v rumunském Sedmihradsku.

Orbán tvrdí, že vzniklo spojenectví mezi "evropskou byrokratickou elitou a impériem George Sorose proti lidem". Americký finančník maďarského původu, kterého Orbán považuje za svého úhlavního nepřítele, má údajně plán, jak dostat do Evropské unie milion migrantů a dát každému z nich 15 tisíc eur (asi 390 540 korun).

Maďarský premiér si zároveň pochvaloval spolupráci v rámci visegrádské čtyřky, kterou pojí mimo jiné podobné názory na migrační krizi v Evropě. Varšava, Praha, Bratislava a Budapešť jsou podle Orbána na jedné straně.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video