Střední Itálii po dvou měsících postihlo opět silné zemětřesení | e15.cz

Střední Itálii po dvou měsících postihlo opět silné zemětřesení

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Střední Itálii dnes večer postihlo silné zemětřesení, které podle agentur bylo cítit i v metropoli Římě. Epicentrum otřesů o síle 5,4 stupně Richterovy škály bylo v provincii Macerata, která leží jen pár desítek kilometrů severně od regionu postiženého ničivým zemětřesením letos v srpnu. Zatím nejsou informace o škodách, zraněných či obětech.

Epicentrum dnešních otřesů bylo u malé obce Castelsantangelo sul Nera, která leží v provincii Macerata (region Marche) asi 100 kilometrů jižně od Ancony. Silné otřesy zaznamenali seizmologové krátce po 19:00 SELČ i v dalších městech regionu Marche, mimo jiné v Ascoli, Anconě či Fabrianu. Lidé podle agentury ANSA vybíhali z domovů v panice. Tísňové linky zaznamenaly četná volání.

Otřesy byly cítit i ve městech L'Aquila, Amatrice či Rieti, která byla postižena ničivým zemětřesením letos 24. srpna. Tehdejší otřesy o síle 6,2 stupně Richterovy škály, které měly epicentrum u města Accumoli v provincii Rieti, si vyžádaly 298 obětí a téměř čtyři stovky zraněných.

Starosta vesnice Castelsantangelo sul Nera Mauro Falcucci uvedl, že zatím nemá zprávy o obětech, ale že se v obci zřítily budovy a vypadl elektrický proud.

Zemětřesení zaznamenali i v Římě, který je od epicentra vzdálen asi 170 kilometrů. Agentura ANSA uvedla, že byla evakuována budova ministerstvo zahraničí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video