Střet demonstrantů v Doněcku si vyžádal první oběť | E15.cz

Střet demonstrantů v Doněcku si vyžádal první oběť

Proruská demonstrace v Doněcku
Proruská demonstrace v Doněcku
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Při srážkách mezi znepřátelenými tábory demonstrantů zemřel dnes v ukrajinském Doněcku jeden člověk a několik dalších utrpělo zranění. S odvoláním na městský zdravotnický úřad o tom informovala agentura Reuters, podle níž jde o první oběť násilných střetů na Ukrajině mimo Kyjev.

Reuters uvedl, že se v centru města střetlo několik stovek lidí oslavujících ruského prezidenta Vladimira Putina s přibližně stejně velkým davem odsuzujícím snahu Ruska zmocnit se Krymského poloostrova. Průmyslový Doněck s převážně ruskojazyčným obyvatelstvem leží na východě Ukrajiny.

Zatím není jasné, jak oběť zemřela. Ke střetu došlo poté, co se demonstrantům podařilo prorazit policejní kordon, který obě strany odděloval.

Podle agentury AFP zabitý patřil ke stoupencům nového ukrajinského vedení.

Ukrajina se obrátila na Evropský soud pro lidská práva
Ukrajina si u Evropského soudu pro lidská práva kvůli krymské krizi stěžuje na Ruskou federaci. Soud proto s ohledem na možná rizika porušování Evropské úmluvy o ochraně lidských práv vyzval obě strany, aby se zdržely vojenských akcí a dalších kroků, které by mohly ohrozit práva civilistů. Soud to dnes večer uvedl v tiskové zprávě.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video