Svět se chystá oslavit konec roku | E15.cz

Svět se chystá oslavit konec roku

Ohňostroj – ilustrační foto
Ohňostroj – ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Velkolepé slavnosti spojené s ohňostroji a statisíce lidí v ulicích. Tak budou zřejmě i letos vypadat oslavy příchodu Nového roku ve světových metropolích, a to navzdory hospodářskému oslabení, se kterým se potýkají západní státy.

Jako první z velkých měst vstoupí do roku 2012 vzhledem k časovým pásmům Sydney. Město připravuje celé pásmo zajímavostí, od tradičního vyhánění zlých duchů v podání původních obyvatel Austrálie, přes přehlídku lodí až po dvanáctiminutový ohňostroj. Odhaduje se, že oslav se zúčastní 1,5 milionu lidí.

O poznání umírněnější radovánky očekává Tokio. Japonská metropole plánuje silvestrovské oslavy pro 50 tisíc lidí v tamním Disneylandu, většina obyvatel města ale dá přednost spíš uvítání Nového roku v rodinném kruhu.

Umírněné oslavy se očekávají také v Paříži, kde nejsou plánovány žádné zvláštní slavnosti v ulicích ani se nechystají velké ohňostroje. Naproti tomu v Berlíně se připravuje velký koncert kapely Scorpions. Londýn zase očekává tradiční desetiminutový ohňostroj na Temži, který každoročně sleduje na 250 tisíc lidí z nábřeží i z vyvýšených prostranství ve městě.

Milionovou účast na silvestrovské oslavě očekává New York. Při party na Times Square bude dav jako obvykle sledovat, jak z výšky šestého patra k zemi klesá svítící „koule času“, jejíž dotek se zemí bude signalizovat začátek roku 2012. Počátek této tradice lze vysledovat až k roku 1906.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video