Světová banka radí Rusům: Chcete dohnat svět? Zvyšte produktivitu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Světová banka radí Rusům: Chcete dohnat svět? Zvyšte produktivitu

ČTK

Světová banka (SB) radí ve své zprávě Rusku, aby zlepšilo investiční klima, diverzifikovalo své hospodářství závislé na ropě a zvýšilo produktivitu, pokud chce dohnat světovou ekonomiku. Podle jejích prognóz má Rusko v letošním roce i přes mírný růst za globální ekonomikou zaostávat.

Výkon ruské ekonomiky se podle Světové banky loni snížil o 0,5-0,6 procenta poté, co se hospodářství propadlo o 3,7 procenta v roce 2015. Letos sice SB očekává růst o jedno až dvě procenta, ale i tak Rusko zaostane za růstem globálním, který by měl činit 2,7 procenta a za sedmi procenty, o které jeho ekonomika ročně rostla v prvních deseti letech tohoto století.

Rusko spáchalo na USA válečný čin, hlásá McCain

"Většina navrhovaných opatření sice přinese ovoce až ve středním nebo delším horizontu, ale nyní je čas začít," píše se ve zprávě. Podle jejích autorů je kvůli stále nízkým cenám ropy a přetrvávajícím západním sankcím kvůli anexi Krymu otázkou, zda se zemi podaří udržet sociální a ekonomické výdobytky dosažené za vlády Vladimira Putina. Doporučují proto zlepšit infrastrukturu, regulaci a podmínky pro investory.

Ke sblížení USA a Ruska nedojde ani po nástupu Trumpa, míní analytici

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!