Syrská armáda poprvé použila bezpilotní letouny, jež dodalo Rusko | E15.cz

Syrská armáda poprvé použila bezpilotní letouny, jež dodalo Rusko

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Philipp Hayer, Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Damašek 23. září (ČTK) - Syrská armáda poprvé v boji proti radikálům z Islámského státu (IS) nasadila bezpilotní letouny, které jí dodalo Rusko. S odvoláním na nejmenovaného syrského bezpečnostního činitele o tom informovala agentura AFP.

„Dnes poprvé armáda použila bezpilotní letadla, které získala z Moskvy, v operacích proti extremistům na severu a východě země,“ uvedl tento činitel, aniž specifikoval, o jaké typy strojů bez lidské posádky konkrétně šlo a v jakých přesně oblastech zasahovaly.

Rusko, tradiční spojenec Damašku, v poslední době zesílilo svou podporu režimu prezidenta Bašára Asada. U syrského přístavu Latákíja například staví dvě, možná i tři, nové vojenské základny. Stále větší aktivita Ruska v Sýrii zneklidňuje Spojené státy.

Nejmenovaný vysoce postavený představitel syrské armády podle AFP v úterý řekl, že Damašek získal od Ruska nejméně pět bojových letounů, letadla pro průzkumné lety, které s velkou přesností dokážou rozlišit cíle na zem, i další bojovou techniku. „Účinek ruských zbraní začíná být na syrském území cítit,“ uvedl tento zdroj.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video