Syrský žadatel o azyl v Německu zabil mačetou ženu, dva lidi zranil | E15.cz

Syrský žadatel o azyl v Německu zabil mačetou ženu, dva lidi zranil

Útok v Reutlingenu
Útok v Reutlingenu
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Syrský žadatel o azyl dnes na jihu Německa zabil mačetou ženu a další dvě osoby zranil. Oznámila to tamní policie, která útočníka po činu zadržela. Podle policejního mluvčího jde o jednadvacetiletého muže, který už byl policii znám. Motiv činu zatím není jasný, útočník zřejmě jednal sám.

Policie také sdělila, že šlo o osamělého vraha a že lidé v oblasti se nemusejí obávat o svoji bezpečnost. Zadržený je policii z minulosti znám. Už dříve byl zapletený do incidentu, při kterém bylo zraněno několik lidí, dodal policejní mluvčí. Neměl však žádné přesnější informace o tom, kdy muž přijel do Německa, ani o předchozím incidentu. Není ani jasné, zda zabitou ženu znal.

Na fotografiích, které byly zveřejněny na sociálních sítích a které jsou údajně z místa činu, je vidět muž se zakrváceným obličejem, jak leží na zemi a zadržují ho policisté. Na některých záběrech je rovněž vidět, jak u nohou policistů leží nůž s dlouhou čepelí.

Podle očitých svědků, na které se odvolává list Bild, byl muž „úplně šílený“ a pokusil se zaútočit i na policejní auto. Útok se stal v blízkosti obchodu, kde se připravují kebaby a kde zřejmě pracovala oběť. Podle některých byla žena těhotná.

Dnešní útok je již čtvrtým násilným činem vůči civilistům v Západní Evropě za posledních deset dní, v Německu pak třetím. V pátek osmnáctiletý útočník zastřelil v nákupním centru v Mnichově devět lidí, začátkem týden zase sedmnáctiletý žadatel o azyl z Afghánistánu napadl ve vlaku nedaleko bavorského Würzburgu sekerou a nožem cestující a zranil přitom čtyři lidi. Ještě o čtyři dny dříve najel ve francouzském Nice do davu lidí nákladním autem muž původem s Tuniska, 84 jich zabil.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video