Technologický sektor táhne americké akcie dolů, Apple investory příliš nezaujal | E15.cz

Technologický sektor táhne americké akcie dolů, Apple investory příliš nezaujal

Technologický sektor táhne americké akcie dolů, Apple investory příliš nezaujal
Apple představil nový iPhone XS
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Americké akcie táhla dolů společnost Apple, která představila nové výrobky a nepřekvapila jimi, i celý technologický sektor. V závěru se ale burza z tlaku technologických akcií vymanila díky zprávě o pravděpodobném obnovení obchodních rozhovorů USA a Číny. Se ztrátou uzavřel jen index Nasdaq.

Index Dow Jones vzrostl o 0,11 procenta na 25.998,92 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 stoupl o 0,04 procenta na 2888,91 bodu. Index technologického trhu Nasdaq klesl o 0,23 procenta na 7954,23 bodu.

"Na oznámení Applu trh reagoval typicky obchodně, protože firma nepředstavila nic, co by se už neproslechlo anebo nečekalo. Část úterních zisků Apple dnes odevzdal," komentoval dění ředitel firmy Wedbush Securities Michael James. Akcie Applu oslabily o 1,4 procenta a akcie konkurenčního výrobce fitness doplňků Fitbit ztratily téměř šest procent.

Oborový index S&P technologického sektoru klesl o asi 0,7 procenta. Trh poznamenala zpráva, že šest velkých internetových společností - AT&T, Apple, Amazon, Twitter, Google a Charter Communications - bude koncem září informovat obchodní výbor amerického Senátu o své praxi při ochraně osobních údajů. Trh se obává možnosti přísnější regulace v této oblasti. Akcie Twitteru v reakci klesly o čtyři procenta, Alphabet ztratil téměř dvě procenta a Amazon 0,4 procenta.

Akcie, měny & názory Jaroslava Bukovského: Nevěrní Snapchatu

Dolar dnes na devizových trzích vůči koši předních měn oslabil. Investoři reagovali prodejem americké měny na zprávy o možném obnovení obchodních jednání USA s Čínou. Už předtím byl ale dolar pod tlakem eura, které před čtvrtečním zasedáním Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) zpevňuje. Jeho kurz ale podpořil i předseda Evropské komise (EK) Jean-Claude Juncker prohlášením, že společná evropská měna by měla hrát větší roli na mezinárodní scéně.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, krátce před 22:00 ztrácel 0,42 procenta na 94,84 bodu. Euro k dolaru přidávalo 0,16 procenta na 1,1624 dolaru, k britské libře stagnovalo na 0,8908 libry.

Na dolar si libra připisovala 0,12 procenta na 1,3049 dolaru. Vůči japonskému jenu ale dolar oslabil o 0,33 procenta na 111,26 jenů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!