Tesla Tequila. Muskův žert se zhmotnil ve skutečnost | E15.cz

Tesla přišla s novým produktem. Žádný elektromobil, ale láhev tequily

Anna Křížková

Muskova automobilka Tesla zahájila ve čtvrtek prodej vlastního alkoholického nápoje „Tesla Tequila”. Láhev má tvar blesku a na webových stránkách Tesly je k prodeji za 250 dolarů, tedy asi za 5600 korun. Tedy byla. Zájem byl krátce po jejím uvedení do prodeje tak silný, že už nyní je vše vyprodané. O kolik lahví šlo, společnost neuvedla. 

Již od roku 2018 Elon Musk škádlil prototypem tohoto produktu své fanoušky na twitteru. Ve čtvrtek se z pouhých slibů stala skutečnost, a Tesla tak vydala svůj dlouhodobě avizovaný vlastní alkoholický nápoj. Na produktu se pracovalo několik let, během kterých také značka prošla změnou názvu. Původně totiž Musk žertoval o tom, že nápoj ponese název „Teslaquila”, což ale nakonec pouhým žertem zůstalo. Právě vydaný alkoholický nápoj má název „Tesla Tequila”, informoval o tom web BBC.

Přestože byl prodej tohoto produktu zahájen teprve ve čtvrtek, v pátek už webové stránky Tesly hlásí vyprodané zásoby. Láhev stojí 250 dolarů, v přepočtu přibližně 5 600 korun. 

Láhev s Tesla Tequilou není pouhou lahví. Jedná se o designový kousek, který má tvar blesku, což může mít hned několik spojitostí, ovšem tou nejsilnější je zřejmě symbol elektrické energie vycházející z DNA výrobce elektroaut.

Musk se tento týden také objevil na titulních stránkách novin díky tomu, že odhalil, jaký kousek byla automobilka v jedné chvíli od bankrotu. V reakci na otázku na Twitteru Musk uvedl, že Tesle zbýval zhruba pouhý měsíc od totálního kolapsu, což bylo přesně v době, kdy automobilka pracovala na zvýšené výrobě svého oblíbeného sedanu Model 3 od poloviny roku 2017 do poloviny roku 2019.

Tyto komplikace a „boje o přežití” se ale nijak neodrážejí na ceně akcií. Akcie Tesly byly letos investorským hitem a vystřelily o více než 420 procent. Automobilka zároveň minulý měsíc vykázala velmi uspokojivé finanční výkazy, oznámila rekordní zisk za třetí čtvrtletí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!