Třetina unijních obyvatel nemá peníze ani na týden volna mimo domov, Česko není výjimkou | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Třetina unijních obyvatel nemá peníze ani na týden volna mimo domov, Česko není výjimkou

Třetina unijních obyvatel nemá peníze ani na týden volna mimo domov, Česko není výjimkou
Exotická dovolená
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Kolem třetiny občanů Evropské unie si z finančních důvodů nemůže během roku dopřát týdenní dovolenou mimo domov. 

Vyplývá to z dnes zveřejněné zprávy Eurostatu, o které informovala agentura APA. Nejhorší je situace v Rumunsku, kde se bez týdenního volna mimo domov musí obejít 66,6 procent obyvatel. V nejlépe umístěném Švédsku si takový odpočinek nemůže dovolit jen 8,2 procent občanů. V České republice si týdenní dovolenou mimo domov neužije 28,9 procent lidí.

Podíl osob, které si nemohou dopřát týdenní odpočinek mimo domov, v posledních pěti letech poklesl téměř ve všech zemích EU. Výjimkou je Kypr, Řecko a Dánsko. Nyní tento podíl činí v celounijním průměru 32,9 procent.

Senioři chtějí stále více cestovat, pojištění se jim ale prodraží. Jak ušetřit?

Po Švédsku je nejnižší podíl takových občanů v Lucembursku (13,1 procent), Dánsku (13,7 procent), Finsku (14,2 procent) a Rakousku (15,4 procent).

Nejvíce nadprůměrných hodnot dosahuje po Rumunsku Chorvatsko (62,8 procent), Bulharsko (56,4 procent), Řecko (53,6 procent) a Kypr (53,5 procent).

Účastníci výzkumu odpovídali na otázku, zda mohou se všemi členy své domácnosti strávit týdenní dovolenou mimo domov. Typ dovolené (letní/zimní, all-inclusive/polopenze) statistici nerozlišovali.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!