Trump junior prý čekal, že od Rusů dostane kompromitující materiály na Clintonovou | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Trump junior prý čekal, že od Rusů dostane kompromitující materiály na Clintonovou

ČTK

Syn prezidenta Spojených států Donald Trump mladší dnes před soudním výborem amerického Senátu přiznal, že se loni sešel s ruskou právničkou, protože mohla disponovat kompromitujícími informacemi o Hillary Clintonové, soupeřce jeho otce v kampani před prezidentskými volbami. Trump junior dnes ale prohlásil, že schůzka nic nepřinesla, a zároveň zdůraznil, že se nikdy tajně nedohadoval s Rusy na ovlivnění amerických prezidentských voleb. 

Trump mladší schůzku s Nataljí Veselnickou, která má podle médií kontakty na ruské vedení, odůvodnil snahou o posouzení "způsobilosti" Clintonové stát se prezidentkou.

Dnešní jednání senátního výboru, které je uzavřené a má trvat několik hodin, zahájil prezidentův syn více než čtvrthodinovým úvodním prohlášením, po němž mu senátoři začali klást dotazy.

Čína kritizuje Trumpa za hrozby sankcemi vůči obchodním partnerům Severní Koreje

Trumpově schůzce z června 2016 byli přítomni rovněž Trumpův zeť Jared Kushner a tehdejší šéf Trumpovy kampaně Paul Manafort. Oba vypovídali koncem července před výbory pro tajné služby obou komor Kongresu.

Vliv Ruska na loňské americké prezidentské volby objasňují celkem čtyři kongresové výbory a také zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller.

Spojené státy a Čína jsou v ekonomické válce, prohlásil Trumpův poradce
Trump chce o více než polovinu snížit korporátní daň. Klesnout má na 15 procent

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!