Trump zvažuje uvalení embarga na země, které obchodují s KLDR | E15.cz

Trump zvažuje uvalení embarga na země, které obchodují s KLDR

ČTK

Spojené státy zvažují uvalení obchodního embarga na všechny země, které obchodují se Severní Koreou. Na twitteru to dnes napsal americký prezident Donald Trump. Šéf Bílého domu také odmítl vyloučit útok na KLDR - prý se uvidí.

KLDR dnes provedla patrně zatím svůj nejzávažnější jaderný test, když vyzkoušela vodíkovou bombu, která by mohla být použita v hlavici mezikontinentální balistické střely.

Podle světových médií už americkému prezidentovi dochází trpělivost s nerozhodným postojem světového společenství vůči KLDR. V jednom ze svých dnešních tweetů poznamenal, že politika "appeasementu" vůči KLDR nebude fungovat.

Soul chce posílit obranu proti KLDR, rozšíří svůj raketový program

V pozdějším příspěvku na twitteru napsal, že USA zvažují možnost přerušit veškerou obchodní výměnu všem zemím, které obchodují se Severní Koreou. Trump v tweetu nejmenoval přímo Čínu, která je příjemcem více než 90 procent veškerého severokorejského exportu.

Trump dnes také zavítal do kostela poblíž Bílého domu, aby se pomodlil za oběti bouře Harvey na jihu USA. Při té příležitosti podle agentury Reuters odpověděl na otázku, zda USA na KLDR zaútočí, jednou úsečnou větou: "Uvidíme."

Zónu volného obchodu chceme i bez USA, řekli Mexičané. Američtí podnikatelé si přejí její zachování
Trump chce první část peněz na škody po hurikánu, Kongres požádal téměř o osm miliard dolarů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!