Trumpův ruský epigon Sergej Polonskij se ve vazbě chystá na boj o Kreml | E15.cz

Trumpův ruský epigon Sergej Polonskij se ve vazbě chystá na boj o Kreml

Trumpův ruský epigon Sergej Polonskij se ve vazbě chystá na boj o Kreml
Sergej Polonský
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Vítězné tažení Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách inspirovalo ruského oligarchu Sergeje Polonského přihlásit se jako kandidát na úřad ruského prezidenta. Měřeno majetkem se prý Trumpovi přinejmenším vyrovná. 

Momentálně Polonskij pobývá v moskevské vazební věznici kvůli podezření z obřích zpronevěr.

Prezidentské volby se v Rusku uskuteční napřesrok a vysokým favoritem je Vladimir Putin, přestože oficiálně kandidaturu zatím neohlásil. V minulých dnech naopak záměr účastnit se voleb oznámil vůdce ruské opozice Alexej Navalnyj. Na kampaň chce z darů svých stoupenců shromáždit miliardu rublů (420 milionů korun).

Opoziční předák Navalnyj vyzve Putina. Chce kandidovat na ruského prezidenta

Excentrický ruský podnikatel Polonskij čelí obvinění z pětimiliardového podvodu na svých realitních klientech. Stránky ruských novin plnil poměrně dlouho, zejména svým dramatickým útěkem do daleké Kambodže, kde žil dva roky s prošlým vízem. Uchýlil se tam před ruskou spravedlností, aby loni byl deportován do moskevské vazby.

Do povědomí širší veřejnosti se dostal i tím, že se před pěti lety v přímém televizním přenosu popral s ruským oligarchou Alexandrem Lebeděvem, s nímž ve studiu besedoval.

Polonskij svou kauzu považuje za spiknutí. Z vězení ruské veřejnosti vzkázal, že v případě zvolení bude jeho prvním krokem "propuštění všech soudců".

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!