Turecká armáda zabila více než stovku kurdských bojovníků za jeden den | E15.cz

Turecká armáda zabila více než stovku kurdských bojovníků za jeden den

Turecká armáda zabila více než stovku kurdských bojovníků za jeden den
Turecká armáda
• 
ZDROJ: reuters

ČTK

Více než stovku bojovníků separatistické Strany kurdských pracujících (PKK) zabili či zranili během dneška turečtí vojáci. S odvoláním na tureckou armádu o tom informovala agentura Reuters, podle níž jde o jednu z nejvyšších bilancí obětí bojů mezi armádou a Kurdy během jediného dne.

Armáda v dnešním prohlášení uvedla, že „zneškodnila“ více než sto radikálů z PKK. Kolik z nich zabila a kolik zranila, ale neupřesnila.

Většinu zabitých či zraněných Kurdů podle armády jejich spolubojovníci dostali zpět do táborů v hornaté oblasti severního Iráku, kde mají separatisté svou baštu.

EU posuzuje, zda turecké vyšetřování pokusu o puč odpovídá právnímu státu

Už dopoledne agentura Reuters informovala o tom, že si boje mezi tureckou armádou a Kurdy v provincii Van na jihovýchodě Turecka vyžádaly v noci na dnešek životy osmi příslušníků tureckých bezpečnostních sil a jedenácti bojovníků PKK. Kolik celkem během dneška zahynulo tureckých vojáků, armáda později neuvedla.

PKK vede ozbrojený boj za autonomní Kurdistán od roku 1984 a dosud si její střety s tureckými bezpečnostními složkami vyžádaly na 40 tisíc obětí. Po dvouletém příměří boje znovu propukly loni v létě.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!