U ostrova Réunion moře vyplavilo trosky neznámého letadla | E15.cz

U ostrova Réunion moře vyplavilo trosky neznámého letadla

msc, CNN.com, ČTK

U francouzského ostrova Réunion v Indickém oceánu byly objeveny trosky neznámého letadla. Podle spekulací některých médií by se mohlo jednat o pozůstatky ztraceného letu MH370 malajsijských aerolinek. Francouzské letectvo nález aktuálně vyšetřuje a tvrdí, že určení původu trosek bude ještě nějakou dobu trvat. Trosky podle všeho strávily ve vodě delší dobu.

O nálezu informovala americká stanice CNN. Úlomek, který je dlouhý kolem dvou metrů a je podobný kusu křídla, našli v Saint-André pracovníci firmy, která má na starosti čištění pobřeží. Agentuře to sdělil zdroj vyšetřovacího týmu, který byl pověřen zjištěním původu nálezu.

Let MH370 zmizel loni 8. března na trase Kuala Lumpur-Peking. Na palubě stroje bylo 239 lidí. Trosky stroje se pokoušelo najít několik různých misí, avšak bez výsledku.

Cestující pocházeli ze 14 států, nejvíc bylo Číňanů (153) a Malajsijců (50). Réunion, jehož správním střediskem je Saint-Denis, je zámořským departamentem Francie. Ostrov má rozlohu 2512 kilometrů čtverečních a žije na něm kolem 850 tisíc obyvatel.

Autor: msc, CNN.com, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.