Ukrajina zadržela šéfa dobrovolnické milice. Prý spolupracoval s Rusy | E15.cz

Ukrajina zadržela šéfa dobrovolnické milice. Prý spolupracoval s Rusy

Ukrajina zadržela šéfa dobrovolnické milice. Prý spolupracoval s Rusy
Ukrajinská armáda na Donbasu
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Ukrajinská tajná policie SBU zadržela šéfa ukrajinských občanských milicí Azov-Krym Stanislava Krasnova a obvinila ho ze spolupráce s Ruskem. Oznámila to agentura Unian. Krasnov měl podle obvinění předat ruským agentům seznam bojovníků dobrovolnického pluku Azov a měl vyprovokovat přestřelky na severní hranici okupovaného Krymu.

Krasnov se na ukrajinské straně účastnil bojů na východě země proti proruským separatistům a v poslední době se aktivně přičinil o blokádu Krymu, který Rusko předloni anektovalo. Podle ukrajinské prokuratury ale přitom tajně spolupracoval s Ruskem. V polovině února se měl údajně v sousedním Bělorusku sejít s pracovníky ruské rozvědky.

Úkolem Krasnova bylo údajně zinscenovat na severní hranici Krymu vraždu ukrajinského aktivisty a vyvolat přestřelku s ruskými vojáky, která měla předznamenat ruskou invazi do jihoukrajinské Chersonské oblasti.

Dobrovolnický pluk Azov vznikl živelně v počátcích bojů s proruským vzbouřenci na jaře roku 2014 a později se stal součástí ukrajinské Národní gardy. Podle kritiků se v něm sdružují ukrajinští neonacisté a aktivisté krajní pravice.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!