Ukrajinská armáda dál postupuje, její tankové kolony dobyly Severodoněck | E15.cz

Ukrajinská armáda dál postupuje, její tankové kolony dobyly Severodoněck

Boje na Ukrajině
Boje na Ukrajině
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V ofenzívě proti proruským ozbrojencům pokračovala ukrajinská armáda, která s nasazením těžkých zbraní postoupila ze severozápadu a jihu k Luhansku. Podle informací místních médií dobyli ukrajinští vojáci město Rubižne a armádní tankové kolony pronikly do strategicky významného Severodoněcku.

Vojáci zablokovali všechny výpadovky ze Severodoněcku a obsadili okolní obce. V Rubižném vojenské jednotky prohledávají střed města, kam prý pronikly bez většího odporu. Většina povstalců, mezi nimi prý velké počty kozáků a Čečenců, před příchodem armády město spěšně opustila.

V samotném Luhansku panuje podle médií velké napětí, vzbouřenci posilují obranná postavení na předměstích v očekávání armádního útoku. Předsunuté vojenské jednotky jsou podle agentury Unian v obci Heorhijivka, která leží tři kilometry jižně od Luhansku. Nedaleko luhanského letiště dnes ukrajinští vojáci palbou z tanků zničili dvě baterie raketometů Grad.

Ukrajinské velení oznámilo, že zaznamenává známky dalšího posilování ruských vojsk v hraničních oblastech. Ruská armáda prý zvyšuje stavy vojáků a těžké techniky v Rostovské, Belgorodské a Brjanské oblasti a na Krymu. Podle západních zdrojů se stavy ruských vojáků na hranicích s Ukrajinou pohybují kolem 12 tisíc mužů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.