Ukrajinský premiér: Rusko buduje novou Berlínskou zeď | E15.cz

Ukrajinský premiér: Rusko buduje novou Berlínskou zeď

Ukrajinský premiér Jaceňuk
Ukrajinský premiér Jaceňuk
• 
ZDROJ: CTK/AP

ČTK

Share on Facebook Messenger
Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk dnes obvinil Rusko, že na Ukrajinu vyváží terorismus. Moskva podle něj prostřednictvím svých lidí nasazených přímo na východě země pomáhá tamním proruským ozbrojencům, kteří obsadili vládní budovy a policejní velitelství.

„Ruská vláda musí okamžitě odvolat členy svých zpravodajských a jiných diverzních skupin, odsoudit činnost teroristů a žádat, aby opustili obsazené budovy,“ řekl premiér během jednání vlády v Kyjevě. „Tak Ruská federace ukáže, že má zájem na stabilizaci situace, o čemž mám ale značné pochybnosti,“ dodal Jaceňuk.

Podle premiéra Rusko buduje v Evropě „novou Berlínskou zeď“ a usiluje o návrat studené války. „To, co se nyní děje, ohrožuje Evropu i Evropskou unii,“ dodal.

Proruští ozbrojenci obsadili v uplynulých dnech vládní úřady a policejní stanice v nejméně osmi východoukrajinských městech a obrátili se na Moskvu s žádosti o pomoc. Ukrajinský kabinet v úterý oznámil vyhlášení vojenské operace, která má separatisty zastavit.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.