ÚOHS pozastavil fúzi Tipsportu | E15.cz

ÚOHS pozastavil fúzi Tipsportu

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk/Martin Sterba

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Antimonopolní úřad (ÚOHS) pozastavil rozhodování o spojení jedničky na tuzemském trhu kurzového sázení, firmy Tipsport a trojky, společnosti Chance. Správní řízení o fúzi firem, jejichž souhrnné tržby se pohybují kolem deseti miliard korun, zahájil úřad již 16. května. O fúzi i přes uplynutí základní měsíční lhůty zatím stále nerozhodl.

„Správní řízení stále probíhá v první fázi. Lhůta byla pozastavena vzhledem k čekání na informace vyžádané od soutěžitelů,“ řekl mluvčí antimonopolního úřadu Martin Švanda.

Podle dostupných informací ale úřad stále chce rozhodnout v kratší, měsíční lhůtě. Pozastavení procesu by tak mělo trvat jen v řádu dnů. U složitějších případů může ÚOHS prodloužit rozhodování až na pět měsíců.

Ředitel Tipsportu Petr Knybel již dříve deníku E15 řekl, že kvůli složitosti fúze vedení firmy nepředpokládá, že by ÚOHS rozhodl do měsíce. „Od samého počátku očekáváme, že úřad rozhodne někdy na přelomu září a října,“ uvedl Knybel. Důvodem podle něj je to, že se antimonopolní úředníci spojováním firem na trhu kurzového sázení zatím nikdy v minulosti nezabývali.

„Je to pro ně pole neorané. Budou se muset s touto problematikou obšírně a do hloubky seznámit, než jakékoli rozhodnutí vydají,“ podotkl Knybel.

Loni již úřad zkoumal převzetí loterijního byznysu zkrachovalé Sazky skupinami PPF a KKCG. O tři roky dříve pak vydal souhlas majiteli sítě Casino Admiral na převzetí tří konkurenčních podniků. V těchto případech se ale nejednalo o kurzové sázení.

Po případném souhlasu ÚOHS bude také Tipsport vědět, kolik z 280 poboček bude moci převzít, zda všechny, nebo jen část. Sám Tipsport jich provozuje zhruba tisíc.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video