Uprchlíci mířící do Evropy se utopili nedaleko libyjských břehů | E15.cz

Uprchlíci mířící do Evropy se utopili nedaleko libyjských břehů

uprchlíci vylovení na řeckém pobřeží
uprchlíci vylovení na řeckém pobřeží
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
U pobřeží Libye se údajně utopilo 40 migrantů, kteří mířili do Evropy. Mezi oběťmi bylo nejméně pět dětí. Pracovníkům humanitární organizace Save the Children to řekli uprchlíci, kteří neštěstí přežili, byli zachráněni a dostali se do přístavu Augusta na Sicílii.

Uprchlíci se dostali na pevninu na palubě německé lodi Holstein, která zachránila celkem 283 běženců z několika různých plavidel, uvedla italská agentura ANSA. Na jednom z gumových člunů, který vyrazil z Libye, bylo údajně 120 uprchlíků. Loď se ale krátce po odplutí začala potápět a 40 lidí našlo ve vlnách smrt, uvedli přeživší.

V posledních měsících se desetitisíce uprchlíků pokusily přeplout Středozemní moře do Evropy, většinou do Itálie a Řecka. Jenom k italským břehům za prvního půl roku doplulo přes 85 tisíc lidí, loni to bylo celkem 170 tisíc osob. Mnoho z nově příchozích následně zamíří do bohatších zemí na severu Evropy, asi 85 tisíc migrantů ale i nadále zůstává v italských uprchlických táborech a dalších provizorních přístřešcích.

Lubomír Zaorálek: Mafiáni vydělávají na migraci miliardy

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video