USA uvalily nové sankce na KLDR kvůli jejímu zbrojnímu programu | E15.cz

USA uvalily nové sankce na KLDR kvůli jejímu zbrojnímu programu

USA uvalily nové sankce na KLDR kvůli jejímu zbrojnímu programu
Severní Korea oslavuje 70. výročí založení vládnoucí Korejské strany práce
• 
ZDROJ: čtk/ap

ČTK

Spojené státy dále rozšířily své sankce vůči Severní Koreji kvůli jejímu jadernému a raketovému programu. Terčem nových sankcí jsou strategické raketové síly severokorejské armády, činitelé dvou bank a tři přepravní společnosti, které jsou údajně zapojené do nezákonného obchodu se zbraněmi. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News.

Nově přijatá opatření zakazují americkým občanům či firmám jakékoli transakce s těmito společnostmi a zmrazují také finance, které nově označené subjekty případně mají v USA. KLDR podléhá přísným sankcím, které na ni uvalila Rada bezpečnosti OSN a také řada jednotlivých států. Strategické raketové síly KLDR čelí obvinění, že loni provedly několik raketových testů, včetně dvou zkoušek raket středního doletu v březnu 2014.

„Severní Korea ohrožuje rozšiřováním svého jaderného programu a pokračujícím šířením konvenčních zbraní a zbraní hromadného ničení mezinárodní mír a bezpečnost,“ zdůvodnil zpřísnění sankcí představitel amerického ministerstva financí Adam Szubin, který má na starosti boj proti terorismu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!