Útočili teroristé? Výbuch poblíž istanbulského metra zranil pět lidí | E15.cz

Útočili teroristé? Výbuch poblíž istanbulského metra zranil pět lidí

Útočili teroristé? Výbuch poblíž istanbulského metra zranil pět lidí
Turecko, Istanbul,
• 
ZDROJ: Miroslav Zámečník

ČTK

Poblíž stanice metra v evropské části největšího tureckého města Istanbulu vybuchla podomácku vyrobená trubková bomba, která si vyžádala pět zraněných, oznámil starosta čtvrti Bayrampaşa se stejnojmennou stanicí, kde k incidentu došlo.

Po explozi byl přerušen provoz metra a úřady se rozhodly zastavit preventivně i část povrchové tramvajové dopravy. Na místo podle tureckých televizních stanic dorazilo mnoho sanitek a hasičských vozidel. Starosta Atilla Aydiner nepotvrdil turecké televizi A Haber původní informace, že si útok vyžádal jednoho mrtvého.

Zrnité záběry bezpečnostních kamer ukázaly velký záblesk světla na nadjezdu, po kterém následovala sprška jisker padají k zemi nad projíždějícími auty na blízké silnici.

Exploze bomby umístěné zřejmě na viaduktu poblíž stanice metra v úseku, kde metro jezdí po povrchu, vyvolala mezi obyvateli obavy z teroristického útoku. Ten si v říjnu na centrálním nádraží v metropoli Ankaře vyžádal přes stovku mrtvých a byl připsán na vrub extremistické organizaci Islámský stát, která působí v sousední Sýrii a Iráku.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!