Útok v Paříži. Do skupiny hlídkujících vojáků najelo auto | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Útok v Paříži. Do skupiny hlídkujících vojáků najelo auto

ČTK

Šest francouzských vojáků utrpělo zranění, když ráno v pařížské čtvrti Levallois-Perret najelo auto do hlídky zapojené do protiteroristické operace. Podle policie jsou dvě osoby zraněny vážně. Řidič z místa činu ujel a policie po něm pátrá. Starosta Levallois-Perret nepochybuje o tom, že osoba ve voze značky BMW jednala úmyslně.

"Je to nepřípustný, nepochopitelný čin," řekl starosta Patrick Balkany ve vysílání televizní stanice BFMTV. Dodal, že k útoku došlo před budovou kasáren.

Tři vojáci jsou vážně zraněni. Žádný z nich ale není v ohrožení života, informovala ministryně obrany Florence Parlyová. Čin, který je považován za útok, ministryně označila za "podlý". Dnešní incident podle ní nijak neoslabí odhodlání vojáků střežit bezpečnost ve Francii.

Konflikt na obzoru? Severní Korea zvažuje útok na americký ostrov Guam. Trump slibuje odvetné kroky

Parlyová společně s ministrem vnitra Gérardem Collombem navštívila zraněné ve vojenské nemocnici Percy. Podporu jim kromě členů vlády vyjádřila také pařížská starostka Anne Hidalgová.

Incident se podle agentury AFP odehrál kolem 08:00 SELČ severozápadně od centra francouzské metropole, zřejmě na náměstí Place de Verdun. Zasažení vojáci se podle místních médií účastnili bezpečnostní operace Sentinelle, kterou Francie zahájila v reakci na teroristické útoky v redakci časopisu Charlie Hebdo v lednu 2015.

ČEZ má za sebou nejziskovější pololetí za poslední roky, výhled je ale slabší

Od té doby si útoky v zemi vyžádaly 239 obětí, v poslední době cílí hlavně na příslušníky bezpečnostních složek.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!