V centru New Yorku se střílelo, mrtev je i střelec | E15.cz

V centru New Yorku se střílelo, mrtev je i střelec

Místo páteční střelby v New Yorku
Místo páteční střelby v New Yorku
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nedávno propuštěný zaměstnanec podniku v New Yorku dnes zastřelil v centru tohoto velkoměsta bývalého kolegu a poté při nahodilé střelbě zranil několik kolemjdoucích. Uvedli to představitelé místních úřadů. Policie zároveň potvrdila, že útočníka zastřelila. Nikdo z asi osmi lidí zraněných na ulici podle policie není v ohrožení života.

Střelcem byl podle vyšetřovatelů třiapadesátiletý Jeffrey Johnson, který prý dříve pracoval jako návrhář módních doplňků v jednom z obchodů ve věhlasném mrakodrapu Empire State Building. Před touto budovou v rušném centru dnes Johnson kolem 9:00 místního času (15:00 SELČ) střílel pistolí. Kromě turistů bylo v tu chvíli na ulici také mnoho místních zaměstnanců.

Podle prvních poznatků se propuštěný hádal s bývalým kolegou a pak se mu chtěl pomstít. „Střelil chlapa do hlavy. Chlapík spadl na zem. Na zemi dostal druhou ránu,“ řekl americkému listu Daily News stavební dělník Chris Ogden, který v místě útoku pracoval na lešení.

Starosta New Yorku Michael Bloomberg připustil, že někteří ze zraněných mohli být omylem zasaženi kulkami policistů, kteří zneškodňovali útočníka.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video