V Istanbulu zatkli dva podezřelé z příslušnosti k IS se 150 pasy | e15.cz

V Istanbulu zatkli dva podezřelé z příslušnosti k IS se 150 pasy

Islámský stát
Islámský stát
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Turecká policie zadržela dvě osoby, podezřelé z příslušnosti k teroristické organizaci Islámský stát (IS), u nichž našla na 150 falešných pasů, většinou evropských. Oznámila to dnes turecká tisková agentura Dogan. Dva muži, z nichž jeden byl Syřan, byli zatčeni na Atatürkově letišti v Istanbulu při příletu z nespecifikované evropské země. Falešné pasy měli schované v pěti minitroubách na pizzu.

Oba muži byli předvedeni k výslechu na protiteroristické oddělení policie, uvedla dále agentura Dogan. Kromě pasů převáželi muži dvě minikamery, deset telefonních SIM karet a řadu paměťových karet.

Turecké úřady v posledních týdnech zintenzivnily pátrání mezi islámskými radikálními skupinami, zejména po říjnovém útoku v Ankaře, při němž dva sebevražední atentátníci zabili přes sto lidí. Oba byli napojeni na organizaci Islámský stát.

Ankara sestavila seznam více než 33 tisíc potenciálních džihádistů ze 123 zemí a vyhostila již více než 2800 osob. Uvedlo dnes v prohlášení turecké ministerstvo vnitra.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video