V Tanzanii odhalili přes deset tisíc falešných míst ve státní správě | E15.cz

V Tanzanii odhalili přes deset tisíc falešných míst ve státní správě

Tanzanie,
Tanzanie,
• 
ZDROJ: Foto Lenka Vankova

ČTK

Tanzanie vyškrtla ze svého výplatního seznamu státních úředníků přes deset tisíc neexistujících zaměstnanců. Podle serveru BBC to potvrdil úřad premiéra s tím, že státní pokladnu stály fiktivní pracovní posty více než dva miliony dolarů (48 milionů korun) měsíčně.

Tato východoafrická země v současné době provádí rozsáhlý audit financí, které státní správa vyplácí na mzdách. Kontroloři očekávají, že objeví další pracovní místa, která vznikla jen ke zneužívání státních financí.

Tanzanský prezident John Magufuli, který byl zvolen loni v říjnu, považuje boj proti korupci za jednu ze svých priorit. Od nástupu do funkce propustil řadu vysokých představitelů a vyhlásil několik úsporných opatření, například zakázal zbytné cesty vládních činitelů do zahraničí či loni v listopadu radikálně seškrtal rozpočet na slavnostní inauguraci nového parlamentu.

Magufuli rovněž zrušil oslavy Dne nezávislosti a místo nich nařídil celostátní úklidovou akci, se sbíráním smetí pak osobně pomáhal. Svůj krok tehdy vysvětlil tím, že by bylo hanebné slavit, zatímco jiní lidé v zemi umírají na choleru.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.