Viděli jsme ztracené malajsijské letadlo, tvrdí obyvatelé Malediv | e15.cz

Viděli jsme ztracené malajsijské letadlo, tvrdí obyvatelé Malediv

Ilustrační foto (Boeing 777 Malaysia Airlines)
Ilustrační foto (Boeing 777 Malaysia Airlines)
• 
ZDROJ: Aero Icarus, Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Obyvatelé malého maledivského ostrůvku Kudahuvadhoo prý viděli nízko letící letadlo loňského rána toho dne, kdy zmizel malajsijský letoun na trase z Kuala Lumpuru do Pekingu i s 239 osobami na palubě. Navzdory intenzivnímu pátrání se po něm zatím nepodařilo objevit jedinou stopu. Ostrov Kudahuvadhoo přitom leží více než 5000 kilometrů od oblasti, ve které záchranáři pátrají po troskách letounu, napsal zpravodajský server Yahoo.

Ráno osmého března 2014 viděla řada místních obyvatel velké letadlo prolétající podezřele nízko. IT manažer Ahmad Šijam uvedl, že okamžitě poznal, že s oním letadlem není něco v pořádku. „Jsem si naprosto jistý tím, co jsem viděl. Byl jasný den a to, co jsem viděl, nebylo normální. To letadlo bylo hodně velké a letělo hodně nízko,“ řekl.

Abdar Rašíd Ibráhím toho dne také viděl nízko letící letadlo. V té době ještě neměl tušení, že zmizel malajsijský letoun. „Nevěděl jsem, že se pohřešuje letadlo. Šel jsem domů a vyprávěl o tom manželce.“ Později viděl fotografie pohřešovaného letadla, které se tomu, co zahlédl on, hodně podobaly. „Věřím, že jsem viděl právě tohle letadlo,“ řekl.

Také několik dalších obyvatel hlásilo, že viděli 8. března nízko letící letadlo, a řada obyvatel o tom poskytla podepsané prohlášení místní policii. Prohlášení údajně zahrnovala i přesný popis barev letecké společnosti Malaysia Airlines na dveřích letadla.

Maledivské národní obranné síly nicméně v době zmizení letounu vydaly prohlášení, podle nějž se v té době v oblasti žádný letoun nevyskytoval. Nedůvěřiví místní obyvatelé ale uvádějí, že se tím armáda jen snaží zamaskovat nedostatečnou kapacitu svých radarů.

Ostrov Kudahuvadhoo

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery