Vojákovi z KLDR se podařilo utéct přes nejhlídanější hranici světa | E15.cz

Vojákovi z KLDR se podařilo utéct přes nejhlídanější hranici světa

Severokorejský strážce hranice
Severokorejský strážce hranice
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mladý severokorejský voják překročil ostře střeženou hranici mezi Severní a Jižní Koreou s cílem utéct do sousedního státu. Útěky přes demilitarizované pásmo jsou ale jinak vzácné. Poslední se odehrál v roce 2012. Z KLDR do Jižní Koreje každoročně uprchne více než tisícovka lidí, ale ti většinou utíkají nejdřív přes severokorejsko-čínskou hranici.

Jihokorejská agentura Jonhap uvedla, že jihokorejská armáda uprchlého vojáka vzala do vazby, kde byl prověřen. Voják, kterému ještě nebylo 20 let, se v centrální části Korejského poloostrova přiblížil k jihokorejské hlídce kolem 8:00 tamního času. Nedošlo k přestřelce a nepadly ani varovné výstřely, protože voják dal jasně najevo, že je na útěku.

Demilitarizované pásmo podél 38. rovnoběžky napříč Korejským poloostrovem je čtyři kilometry široké a je opevněné ostnatým drátem a minami. Na jihokorejské straně jsou instalovány telefony, díky nimž si mohou severokorejští utečenci zavolat o pomoc.

Podle agentury Jonhap letos severokorejská armáda pokládala podél částí hranice miny se zjevným účelem zabránit útěkům.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.