Východ USA zasáhla první sněžná bouře sezóny. Místy byla nejsilnější za desítky let | E15.cz

Východ USA zasáhla první sněžná bouře sezóny. Místy byla nejsilnější za desítky let

Štěpán Bruner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Téměř celé východní pobřeží USA zasáhla ve čtvrtek první velká sněhová bouře letošní zimy. V hlavním městě Washingtonu šlo o největší listopadovou sněhovou nadílku za několik desítek let. Nehody spojené s počasím si vyžádaly nejméně osm lidských životů.

Sníh zasáhl prakticky polovinu Spojených států, a to včetně jihovýchodu země, kde je podobné počasí velmi nezvyklé. Například v St. Louis napadlo místy až 20 centimetrů sněhu, v několika státech na severovýchodě USA přerušily školy vyučování a poslaly žáky domů. NASA musela o den odložit start nákladní rakety Cygnus k Mezinárodní vesmírné stanici.

Na mnoha místech sněhová bouře, která dostala jméno Avery, postupně přešla v déšť. Na jihovýchod země byla vyhlášena výstraha před povodněmi, varování se týká 34 milionů lidí.

Ve Filadelfii (odkud pocházejí fotografie) a okolí napadlo během čtvrtka až 13 centimetrů sněhu. Místní železniční spoje nabíraly zpoždění až hodinu a půl a některé autobusové linky byly buď zkráceny, nebo zcela zrušeny. Šlo o první listopadovou sněhovou pokrývku za posledních deset let a nejsilnější listopadovou vánici od roku 1989.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.