Záchranáři vytáhli z moře 4655 migrantů mířících do Itálie | E15.cz

Záchranáři vytáhli z moře 4655 migrantů mířících do Itálie

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Záchranáři v úterý vytáhli z moře u libyjského pobřeží dalších 4655 migrantů plujících z Libye do Itálie a také 28 mrtvých běženců.

Od pondělka bylo na cestě z Libye do Itálie z vratkých člunů převezeno do bezpečí přes 10 tisíc lidí. Nejméně padesát lidí se za dva dny ve Středozemním moři na cestě z Libye do Evropy utopilo.

K záchraně 4655 migrantů bylo v úterý ve Středozemním moři podniknuto 33 operací. Běženci pluli na nafukovacích člunech a menších lodích z Libye. Již v pondělí lodě italské pobřežní stráže a námořnictva mise Evropské unie zachránily ve Středozemním moři poblíž Libye přes 6000 migrantů, kteří se plavili na 32 plavidlech.

Podle agentury Reuters pašeráci lidí z Afriky nyní využívají teplého počasí v oblasti, aby přepravili z Libye co nejvíce lidí a maximalizovali tak své zisky.

Letos už 142 tisíc lidí

K dnešnímu dni podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) připlulo letos do Itálie z afrického pobřeží na 142 tisíc migrantů. Za celý loňský rok jich přitom přes Středozemní moře do Itálie připlulo téměř 154 tisíc.

Asi 3100 lidí již letos na cestě za lepším životem z Afriky do Itálie v moři zahynulo.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video