Západ jedná o tvrdší podobě protiruských sankcí za porušení míru | E15.cz

Západ jedná o tvrdší podobě protiruských sankcí za porušení míru

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Američtí diplomaté tento týden v Evropě jednají o možném zpřísnění dosavadních protiruských sankcí pro případ, že příměří na východní Ukrajině bude nadále porušováno.

„Náš sankční tým je tento týden v Evropě,“ řekla náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová a dodala, že již bylo zaznamenáno na 100 případů porušení mírových dohod z Minsku. „Je důležité s Evropou koordinovat další sankce, které budou zavedeny, když budou dohody z Minsku nadále porušovány, případně když bude obsazeno další území,“ prohlásila.

Nulandová podle agentury Reuters také řekla, že americký prezident Barack Obama stále nerozhodl, zda Spojené státy poskytnou ukrajinské armádě zbraně. Obama chce vyčkat až na to, zda bude příměří prosazeno v plném rozsahu. Kyjev žádá hlavně o pokročilé obranné a radarové systémy, kterými by mohl účinně čelit ostřelování armádních pozic proruskými separatisty.

Na východní Ukrajině od poloviny února platí nově dojednaný klid zbraní, který byl ale především v prvních dnech výrazně porušován. Situace v oblasti se nicméně postupně stabilizovala a z frontové linie začala armáda i povstalci stahovat těžké zbraně. Konflikt na východě Ukrajiny si od loňského dubna vyžádal už na šest tisíc mrtvých.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.