Západní potraviny se do Ruska nedostanou. Putin prodloužil sankce proti EU do roku 2018 | E15.cz

Západní potraviny se do Ruska nedostanou. Putin prodloužil sankce proti EU do roku 2018

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ruský prezident Vladimir Putin prodloužil až do konce příštího roku platnost ruských opatření, přijatých jako odpověď na sankce Evropské unie. Oznámila to ruská média s odvoláním zveřejněný prezidentův výnos.

Jde hlavně o zákaz dovozu západních potravin, který Rusko vyhlásilo v srpnu 2014 v reakci na sankce Západu, přijaté kvůli ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym a propuknutí ozbrojeného konfliktu na východě Ukrajiny.

Moskva tak dnes reagovala na prodloužení hospodářských sankcí ze strany EU, které ve středu schválily členské země. Unie sankce svázala s prosazením mírových dohod z Minsku, platit budou nejméně do konce ledna 2018.

Prodloužení ruských protisankcí předesílal ve čtvrtek ruský premiér Dmitrij Medveděv. "Samozřejmě budeme reagovat adekvátně. Vláda předloží návrh na prodloužení odvetných opatření ještě o rok, tedy do 31. prosince 2018," řekl premiér.

Rusko zakázalo dovážet potraviny z EU, USA, Austrálie, Norska, Kanady a dalších zemí. Na seznamu zakázaných produktů jsou především masné a mléčné výrobky, ryby, ovoce a zelenina.

Moskva i nadále popírá, že se na ukrajinském konfliktu přímo podílí.

Video: Oliver Stone zpovídá Putina! Jak to má s Trumpem? Falšoval americké volby?

Oliver Stone zpovídá Putina! Jak to má s Trumpem? Falšoval americké volby?

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video