Zdravotní stav Skripala se rapidně zlepšuje | E15.cz

Zdravotní stav Skripala se rapidně zlepšuje

Sergej Skripal
Sergej Skripal
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Zdravotní stav bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala už není kritický a "rapidně se zlepšuje". Rusův organismus podle lékařů dobře reaguje na léčbu po březnovém útoku nervovým jedem novičok. Oznámila to v pátek nemocnice v jihoanglickém Salisbury, kde byli před měsícem Skripal a jeho dcera Julija otráveni.

"Dobře reaguje na léčbu, rapidně se zlepšuje a už není v kritickém stavu," uvedla ředitelka oblastní nemocnice v Salisbury Christine Blanshardová. Skripal je při vědomí a komunikuje s personálem nemocnice, napsal zpravodajský web BBC.

Ve čtvrtek prostřednictvím policie zveřejnila prohlášení Julija Skripalová a uvedla, že každým dnem nabírá na síle. Blanshardová k tomu v pátek dodala, že 33letá žena se "může těšit na den, kdy bude natolik zdravá, že bude moci opustit nemocnici". Se svým 66letým otcem jsou v péči lékařů více než měsíc poté, co byli 4. března nalezeni v bezvědomí na lavičce v Salisbury.

"Jakákoli spekulace o tomto datu (propuštění z nemocnice), by byla přesně tím - spekulací. Do té doby požádala Julija o soukromí, zatímco bude pokračovat její zotavování, chtěla bych vyzvat média, aby žádost respektovala," dodala Blanshardová. Informace prý poskytla v reakci na čtvrteční "intenzivní" zpravodajství médií.

Britští představitelé dříve opakovaně obvinili ze spáchání útoku nervovou látkou Rusko. Londýnský deník The Times v pátek napsal, že britské tajné služby určily armádní laboratoře v ruském městě Šichany jako zdroj použitého novičoku a tuto informaci předaly svým spojencům. Moskva vinu rezolutně odmítá, v reakci na zprávu o Skripalově zdravotním stavu napsala ruská ambasáda na twitter: "Dobrá zpráva!"

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video