Zemětřesení v Itálii způsobilo škody za více než čtyři miliardy eur | E15.cz

Zemětřesení v Itálii způsobilo škody za více než čtyři miliardy eur

ČTK

Ničivé zemětřesení, které přesně před měsícem zasáhlo střední Itálii, způsobilo škody za tři až čtyři miliardy eur (81 až 108 miliard korun). Informoval o tom šéf italské civilní obrany Fabrizio Curcio. Při zemětřesení zemřelo 297 lidí a na 388 dalších osob bylo zraněno.

„Škody nebudou pod čtyři miliardy eur,“ potvrdil na téže tiskové konferenci italský premiér Matteo Renzi. Dodal, že rozsáhlé škody způsobily otřesy i v oblastech, kde si zemětřesení nevyžádalo oběti a o kterých se tolik nemluví. Podle Curcia žije stále 2500 lidí, kteří přišli o střechu nad hlavou, ve stanech. „Naše priorita je stany strhnout co nejdříve,“ uvedl Curcio. Podle něj by stavba dřevěných domů pro tyto lidí měla trvat nejdéle sedm měsíců.

Zemětřesení o síle 6,2 stupně Richterovy škály zasáhlo střední Itálii 24. srpna nad ránem, jeho epicentrum bylo nedaleko města Norcia v provincii Perugia. Nejvíce postiženy byly městečka a obce Amatrice, Accumoli a Arquata del Tronto.

Nejvíce obětí (234) zahynulo v troskách středověkého městečka Amatrice, které bylo z větší části zničeno. Pobouření na sociálních sítích vyvolaly posléze karikatury ve francouzském satirickém týdeníku Charlie Hebdo, na nichž byly oběti italského zemětřesení srovnávány s těstovinami. Radnice Amatrice se kvůli nim chce s týdeníkem soudit.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.