V Rusku se zřítilo letadlo české výroby. Zahynulo 19 lidí

Zřícené letadlo v Rusku

Zřícené letadlo v Rusku Zdroj: Profimedia.cz

Zřícené letadlo v Rusku
2
Fotogalerie

Při nehodě lehkého motorového letadla v Rusku zahynulo 19 lidí, další tři se zranili. Stroj české výroby L-410 se zřítil bezprostředně po startu z letiště ve městě Menzelinsk v Tatarstánu, informují ruská média. Podle zdroje agentury TASS bylo v letadle 20 lidí, většinou výsadkáři. Podle agentury Ria Novosti, která se odvolává na ministerstvo pro mimořádné situace, v letadle bylo 23 pasažérů.

Stroj české výroby L-410 se zřítil bezprostředně po startu z letiště ve městě Menzelinsk v Tatarstánu. Na palubě byli parašutisté z místního aeroklubu, uvedla agentura Interfax.

Pád letadla podle úřadů přežilo nejméně sedm lidí, kteří jsou ale těžce zraněni. Na sociálních sítích se objevují fotografie vraku. Záchranáři hlásí, že se letadlo vzňalo, ale že oheň rychle uhasili.

Podle médií by příčinou havárie mohla být technická závada, protože se pilot pokusil o nouzové přistání. Podle prvních zjištění byli na palubě dva piloti a 20 cestujících. Místo havárie leží asi 290 kilometrů východně od Kazaně, hlavního města Tatarské autonomní republiky.

V Rusku letos při několika leteckých nehodách zemřely už desítky lidí, připomíná agentura DPA. Příčinou je často porušení bezpečnostních předpisů, zastaralé technologie nebo lidská chyba.