ABBYY FineReader: nejproduktivnější písař, kterého kdy najmete

Zdroj: ABBYY Solutions

Obchodní prostředí se během posledního desetiletí výrazně změnilo. Jedním ze zásadních trendů je nástup digitálních dokumentů, které stále častěji nahrazují dokumenty tištěné. Ačkoli však dnes většina nových dokumentů vzniká v digitálních formátech, stále jsou zde tisíce papírů, které společnosti vygenerovaly za dlouhá léta činnosti. Všechny lze snadno digitalizovat s využitím technologie optického rozpoznávání znaků.

Podle výzkumu provedeného společností ABBYY, předním výrobcem softwaru pro práci s PDF a zpracovávání dokumentů, v České republice 90 % zaměstnanců v kancelářích pravidelně potřebuje transformovat tištěný dokument nebo soubor PDF do formátu s možností úprav. A více než 40 % z nich čelí takovému úkolu nejméně několikrát týdně. Množství zpracovávaných informací je většinou větší než 2 strany.

Jen několik stran týdně – to se nemusí zdát jako velký problém. Když to však pečlivě prozkoumáme, výsledkem jsou snadno definovatelné náklady. Pokud se každý ručně přepisuje 5 stran, každý měsíc se přibližně 5 hodin věnuje malicherné práci. Při 20 zaměstnancích, kteří vydělávají 13 500 korun měsíčně, představuje promarněný čas více než 8 000 zbytečně utracených korun. A těmto nákladům lze snadno předejít. 

ABBYY Solutions

Jsou tady však nejméně dva další problémy. Za prvé: jen pomyslete na to, jaké únavné rutinní přepisování opravdu je. Každý, kdo se mu věnuje, ho nenávidí. Za druhé: při ručním přepisování libovolných čísel (ID, částek, účtů atd.) nebo osobních údajů (jmen, adres, dat) může být cena chyby opravdu vysoká. Je opravdu potřeba hodně pozornosti a dochází ke zpomalení pracovního procesu.

Existuje ovšem jednoduché řešení. Společnost ABBYY nedávno představila zbrusu nový software ABBYY FineReader 14, který se snadno vypořádá s řadou každodenních úloh souvisejících s dokumenty. Za prvé, Finereader dokáže převádět tištěné dokumenty, soubory PDF nebo jakékoli typy obrázků (skeny dokumentů nebo fotografie) do textových dokumentů, které lze snadno upravovat. Program pracuje 100× rychleji než profesionální písařka. Veškeré formátování, číslování stránek, záhlaví a zápatí zůstanou beze změn oproti originálu a dokumenty lze ukládat v různých formátech, např. aplikace Word či Excel, PDF, JPEG a dalších. Chcete-li s programem FineReader začít pracovat, nemusíte absolvovat žádné specifické školení. Každý úkon lze navíc provést jedním kliknutím myší. 

ABBYY Solutions

Za druhé, FineReader dokáže vyřešit ještě jeden běžný problém – snadné úpravy souborů PDF či kopírování textů z nich. S aplikací FineReader můžete upravovat text v PDF, upravovat obrázky, přidávat, odstraňovat nebo otáčet stránky i zvýrazňovat text a přidávat k němu komentáře. Nyní můžete pracovat se soubory PDF téměř jako se soubory aplikace Word.

A v neposlední řadě – pro případ, že byste potřebovali porovnat 2 verze stejného dokumentu (např. smlouvy), program zobrazí rozdíly v textu obou verzí a zvýrazní důležité změny. ABBYY FineReader zkrátka představuje komplexní a snadno použitelné řešení bez ohledu na specifika úkolu, na kterém pracujete. Vyzkoušejte si to sami – stáhněte si zkušební verzi aplikace FineReader zdarma a přesvědčte se sami, že práce s dokumenty může být opravdu velmi pohodlná. 

ABBYY Solutions