Adidas zůstane akcionářem Bayernu Mnichov i přes skandál Uliho Hoenesse | E15.cz

Adidas zůstane akcionářem Bayernu Mnichov i přes skandál Uliho Hoenesse

Uli Hoeness
Uli Hoeness
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Výrobce sportovního zboží Adidas si ponechá svých 9,1 procenta akcií ve fotbalovém klubu Bayern Mnichov. Stejný akciový podíl ve finalistovi Ligy mistrů má i automobilka Audi a 81,8 procent akcií drží občanské sdružení FC Bayern.

Společnost Adidas v reakci na zveřejněné daňové nesrovnalosti předsedy fotbalového klubu Bayern Mnichov Uliho Hoenesse uvedla, že veškeré transakce mezi ní a fotbalovým klubem jsou naprosto čisté. Výrobce sportovních potřeb neuvažuje o tom, že by se zbavil akcií klubu či zastavil spolupráci.

„Budeme i nadále akcionářem Bayernu a se spoluprací jsme maximálně spokojeni“, uvedl pro server sueddeutsche.de generální ředitel společnosti Adidas Herbert Hainer. Fotbalový klub Bayern Mnichov hospodaří se stabilním ziskem. V sezóně 2010 - 2011 vydělal 1,3 milionu eur. Reputaci bavorského velkoklubu, který čeká finále Ligy mistrů v nedávné době poškodila finanční aféra jeho šéfa.

Nejmocnější postava německého fotbalu, prezident Bayernu Mnichov Uli Hoeneß, je vyšetřován za milionové daňové úniky. Pro Němce je to obrovský šok a také velké zklamání. Uli Hoeness byl totiž dosud vnímán jako boháč se srdcem na správném místě.

Od zveřejnění informací o daňovém úniku se Uli Hoeness se skrývá před médii. V jediném rozhovoru kde se k aféře vyjádřil o sobě hovořil jako o člověku, který byl závislý na hazardu, ztratil hodně peněz a teď nemůže v noci spát.

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.