Cena akcií Buffettovy firmy Berkshire překonala 200 tisíc dolarů | E15.cz

Cena akcií Buffettovy firmy Berkshire překonala 200 tisíc dolarů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Cena akcií investiční společnosti Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta dnes poprvé v historii překonala hranici 200 tisíc dolarů (4,2 milionu korun) za kus. Buffett u těchto akcií nikdy nepřistoupil na štěpení, jak to firmy po růstu kurzu často dělají.

Cena jedné akcie třídy A se během dnešního obchodování vyšplhala až na 201 775 dolarů. Tržní hodnota celé společnosti tak dosáhla zhruba 328 miliard dolarů, což z firmy činí čtvrtý největší podnik v akciovém indexu S&P 500. Hodnota akcií Berkshire Hathaway se během necelých osmi let zdvojnásobila, hranici 100 tisíc dolarů pokořila 5. října 2006.

Třiaosmdesátiletý Buffett je třetím nejbohatším člověkem světa. Díky úspěšným investicím si vysloužil přezdívku „věštec z Omahy“.

Bershire Hathaway začátkem srpna oznámila, že její čistý zisk ve druhém čtvrtletí stoupl o více než 40 procent na rekordních 6,4 miliardy dolarů. Za růstem stál vysoký zisk z investic a zlepšené výsledky aktivit ve zpracovatelském sektoru, službách a maloobchodě.

Skupina Berkshire Hathaway ovládá více než 80 dceřiných společností, které podnikají v různých odvětvích. Vlastní rovněž významné podíly v řadě známých firem, jako je Coca-Cola, IBM či American Express.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah